Zásílání novinek
Doporučtě nás
Možnosti platby
V našem e-shopu můžete zvolit platbu:

Bankovním převodem Na dobírku (po dohodě)
banner

OSTROVNÍ SYSTÉMY

Ostrovní (off-grid) a hybridní systémy firmy Victron Energy a dalších evropských výrobců nachází v posledních letech značné uplatnění při dodávkách elektrické energie z obnovitelných zdrojů do nezávislých energetických sítích.

Hlavní součástí těchto spolehlivých a velmi tichých energetických systémů jsou zejména fotovoltaické panely nebo větrné elektrárny, síťové (on-grid) střídače, solární regulátory, DC/AC střídače (měniče), které přeměňují stejnosměrné napětí 12-24-48V z baterií na střídavé čistě sinusové síťové napětí 230V o frekvenci 50Hz. Součástí těchto systémů jsou také řídící, měřicí a přepínací jednotky, nabíječky baterií a olověné (VRLA) AGM, GEL nebo Lithium-fosfátové baterie (LiFePO4).

Ostrovní systémy dodávají elektrickou energii jak do veřejné sítě (v souladu s povolením distribučních společností ČEZ, E-on, PRE apod.), tak při jejím výpadku do vlastního domu, kanceláře, firmy apod., respektive pracují již z prvopočátku na síti nezávisle (autonomně). Při dodávce elektřiny formou "zeleného bonusu" lze při použití ostrovních systémů výrazným způsobem snížit odběr elektřiny z veřejné rozvodné sítě a zároveň zajistit nezávislost příslušného objektu na poměrech v rozvodné síti např. když nastane výpadek elektřiny (blackout), při bouřkách, kalamitách, záplavách apod.

Ostrovní systémy lze budovat 1 a 3 fázové o výkonu 800VA až 180kVA. Tyto systémy mohou napájet a zálohovat různé elektrické spotřebiče jako např. osvětlení, audiovizuální techniku, ventilátory, vzduchotechniku, oběhová čerpadla ústředního vytápění, kompresory chladicích jednotek, ledniček a chladniček, asynchronní motory jako např. čerpadla na vodu, motory vrtaček a ručního nářadí, hobby nářadí, kompletní vybavení dílny, ordinace, salonu apod.

Ostrovní systémy - aplikace

Victron-Energy_Ostrovni-systemy_Mara-ecosyst.[1].jpg Victron-Energy_Ostrovni-systemy_U.S.house[2].jpg Victron-Energy_Ostrovni-systemy_Wagner[1].jpg
AKTUALITY

AKCE - sleva

Našim zákazníkům nabízíme akční slevu pro starší skladové střídače, nabíječky a solární regulátory. Bližší podrobnosti viz. na více info....
více info...
Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.